11.11.2014

Svatomartinské víno ve Vinotéce na pěší!

Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond. Ten v letošním roce již podesáté organizuje propagaci těchto vín pod jednotným logem.

Vážení přátelé dobrého mladého vína, dovolte nám, abychom Vám připomněli, že 11 minut po 11. hodině v úterý 11.11.2014 na Sv. Martina, budou otevírány první lahve mladých vín z ročníku 2014 v naší Vinotéce na pěší.

K degustaci a prodeji budou připravena vína z vinařství Víno Blatel Blatnice pod Sv. Antonínkem, Znovín Znojmo a ZD Němčičky.

Bílé víno Muller Thurgau

Růžové víno Svatovavřinecké, Zweigeltrebe rose

Červené víno Modrý Portugal, Svatovavřinecké

Svatomartinská vína jsou první vína ročníku, se kterými si podle tradice můžete přiťuknout na sv. Martina 11. listopadu. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých pár týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter.

Vína, která se prodávají pod společným označením (logo svatého Martina na bílém koni) na etiketě, musí splňovat požadovaná kritéria a jejich vstup na trh musí každoročně schválit odborná komise. Láhve musí být také označeny společnými záklopkami či šroubovými uzávěry se značkou "Svatomartinské".

Pod značkou SVATOMARTINSKÉ lze vyrábět pouze vína raných odrůd: Bílé víno: Müller Thurgau, Veltlínské červené rané, Muškát moravský. Červené víno: Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Růžové víno, klaret: Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Svatovavřinecké.

Vinotéka na pěší

Vinný lístek
Nápojový lístek
Koktejlový lístek

Jak to u nás vypadá
Kontakt a rezervace

© 2013-2014 Vinotéka na pěší Hradec Králové. Čelakovského 639, Hradec Králové, 500 02. Tel.: 603 841 093, 724 995 225